Wykonujemy formy kompleksowo – od przygotowania projektu do gotowego wyrobu- lub na życzenie klienta tylko wkłady formujące, stacje cięcia oraz stacje sztaplujące.

Najnowocześniejsze obrabiarki CNC oraz specjalistyczne oprogramowanie CAD/CAM najnowszej generacji, pozwala nam dostarczyć produkt szybko w wysokiej jakości.
Projektujemy i wykonujemy wizualizację opakowań 3D.
Co to jest termoformowanie?

Termoformowanie to nazwa procesu technologicznego, w którym z podgrzanych wstępnie do określonej temperatury płyt, formuje się produkty o określonych kształtach. Stosunkowo proste, tanie i wysokowydajne przetwórstwo sprawia, że termoformowanie jest szeroko wykorzystywane w produkcji wyrobów wielkogabarytowych. W zależności od oferowanych rozwiązań technicznych i zakresu oprzyrządowania istnieje możliwość prowadzenia zarówno produkcji jednostkowej jak i masowej. Na ogół stosuje się rozwiązania mieszane, co sprzyja lepszej wydajności i jakości uzyskanych produktów.

Rozciąganie płyty w trakcie termoformowania powoduje zróżnicowanie grubości przekroju materiału i przecienienia w miejscach głębokiego tłoczenia. Proces jest kontrolowany, a dopuszczalne odchyłki ustalane są już w fazie projektowania wyrobu, oprzyrządowania i wyboru technologii formowania.

Podczas próżniowego formowania stosuje się:
– formy negatywowe (dokładne odwzorowanie faktury formy, oraz wymiarów ma miejsce po stronie zewnętrznej wyrobu), lub
– formy pozytywowe (dokładne odwzorowanie faktury formy, oraz wymiarów ma miejsce po stronie wewnętrznej wyrobu).

Produkty otrzymane metodą termoformowania przeznaczone są do wszystkich gałęzi przemysłu:

– opakowania jednorazowe np. kubki, tacki, talerzyki,

– opakowania produktów kosmetycznych, produktów chemii gospodarczej, produktów przemysłowych,

– produkty otrzymywane z termoformowania płyt np. kasetony, szyldy reklamowe, osłony, obudowy maszyn, palety transportowe.